Mennica Skarbowa S.A.
Twój pewny partner w alternatywnych inwestycjach

Giełda Mennicy

Nowatorska platforma o obrotu złotem inwestycyjnym

Giełda Mennicy - kupuj i sprzedawaj złoto po atrakcyjnych cenach

Giełda Mennicy to innowacyjna platforma służąca do społecznośćiowego obrotu fizycznym złotem inwestycyjnym.

Spółka zależna Mennicy Skarbowej S.A. - Mennica – Platforma Transakcyjna Sp. z o.o., udostępniła nową internetową platformę umożliwiającą zakup oraz  sprzedaż fizycznego złota inwestycyjnego po najniższych cenach zbliżonych do giełdowych. Nowy projekt nosi nazwę Giełda Mennicy i dostępny jest pod domeną www.GieldaMennicy.pl.

Czym Giełda Mennicy różni się od zwykłego sklepu internetowego ze złotym kruszcem, których jest wiele na naszym rynku?

Giełda Mennicy to platforma, za pomocą której użytkownicy mogą dokonywać zakupu bądź sprzedaży fizycznego złota inwestycyjnego - realizacja zleceń kupna i sprzedaży odbywa się więc pomiędzy samymi zarejestrowanymi użytkownikami, którymi są zarówno osoby prywatne jak i firmy. Do tej pory na naszym rynku istniała możliwość zakupu złota, jednak od określonego dystrybutora, który narzuca odpowiednią marżę do sprzedawanych sztabek czy monet. W Giełdzie Mennicy to sam użytkownik ustala, po jakim kursie zamierza dokonać transakcji zakupu złota. Sam też ustala liczbę gramów złota, którą chce zakupić. Złoto, które jest obracane na platformie, to złoto pochodzące tylko z renomowanych mennic zrzeszonych w The London Bullion Market Association lub posiadających jej akredytację, a całe zaksięgowane w Giełdzie Mennicy złoto przechowywane jest w skarbcu.

Giełda Mennicy to także nowatorskie rozwiązanie dla osób i firm, które chcą dokonać sprzedaży już posiadanego złota inwestycyjnego – wystarczy przekazać złoto do skarbca Giełdy Mennicy. Po dokładnym sprawdzeniu i przetestowaniu złota, zostaje ono zaksięgowane na koncie użytkownika na platformie. Od tego momentu można dokonać sprzedaży złota według samodzielnie ustalonego kursu w momencie, który sprzedający sam uzna za najlepszy. Ponadto można dokonywać transakcji na dowolnej ilości gramów bez względu na wagę zdeponowanej przez nas sztabki. Czyli deponując w Giełdzie Mennicy np. sztabkę 100g, możemy sprzedać zarówno 10g, 29g 77g itd., a resztę z powrotem wybrać jeśli będziemy mieli taką ochotę. Giełda Mennicy gwarantuje odpowiedni podział sztabek na dowolną gramaturę, oczywiście nie mniejszą niż 1g.

Jest to projekt, który być może zrewolucjonizuje polski rynek dystrybutorów złota. Teraz to w rękach użytkowników będzie leżała kwestia ustalania cen złotego kruszcu. Zakupu złota można dokonać już od minimalnych wartości – 1 gram złota po kursie ustalonym samodzielnie przez kupującego. Jeżeli jego kurs zgra się z kursem osoby wystawiającej złoto na sprzedaż, zostanie między nimi sfinalizowana transakcja, a środki w formie pieniężnej oraz w postaci złota odpowiednio zaksięgowane na ich kontach. W każdej chwili osoba korzystająca z Giełdy Mennicy może wybrać swoje złoto lub wypłacić środki pieniężne na swój rachunek bankowy.

Start Giełdy Mennicy przypadł też na moment ciągłego wahania cen złota na rynku. Korzystając z platformy można ustalić cenę, która nas interesuje i czekać na moment korzystnej dla nas sytuacji na rynku. W momencie pojawienia się odpowiedniej oferty o przeciwstawnym charakterze, transakcja automatycznie zostanie zrealizowana, a użytkownik poinformowany o dokonaniu transakcji.

Mamy nadzieję że Giełda Mennicy szybko zdobędzie istotną część rynku złota inwestycyjnego w Polsce. Faktycznie jest to najtańsza i najbardziej wygodna metoda zakupu oraz sprzedaży złota.” - komentuje Bartłomiej Knichnicki, Prezes Mennicy Skarbowej S.A.

Giełda Mennicy - Kupuj i sprzedawaj złoto po atrakcyjnych cenach

Mennica Skarbowa S.A.

    Warszawa

      ul. Jasna 1

      "Dom Pod Orłami" - 3 piętro
      00-013 Warszawa

        Mail: biuro@mennicaskarbowa.pl

 

 Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne 

Grupa Mennice Krajowe

 
Copyright: © 2011-2013 MENNICA SKARBOWA S.A.
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić tej strony