O kolejkach jakie jeszcze niedawno ustawiały się pod oddziałami Mennicy Skarbowej, pierwszym prywatnym skarbcu w Polsce oraz perspektywach rozwoju rynku złota opowiadali portalowi onet.pl Prezes Jarosław Żołędowski i Agnieszka Olewska, Członkini Zarządu Spółki. 

Podczas pierwszej fali pandemii COVID-19 znacznie wzrosło zainteresowanie Polaków możliwością inwestowania w złoto. Z powodu szarżującej inflacji – spadku zyskowności lokat bankowych i niepewności inwestycji giełdowych – jeszcze do niedawna pod oddziałami Mennicy Skarbowej ustawiały się kolejki. 

Na początku pandemii mieliśmy kolejki. Ludzie przestraszyli się, że nie będą mogli wyciągnąć pieniędzy, które mają w banku, bo te zostaną zamknięte. To sytuacja, której nikt się nie spodziewał”

Wzrost popytu sprawił, że wiele osób zaczęło również szukać bezpiecznej możliwości przechowywania złota, co z kolei było powodem uruchomienia pierwszego w Polsce skarbca dla osób prywatnych. Co ważne, zainteresowanie złotem nadal będzie utrzymywać się na wysokim poziomie – wszystko przez chaos ekonomiczny spowodowany pandemią.

Wszystkie państwa na świecie są zadłużone i się zadłużają. Pandemia powoduje wydatki, takie jak tarcze i wydatki, które muszą być pokrywane z budżetu. W związku z tym to musi się przełożyć. Od dłuższego okresu inflacja jest coraz większa i będzie jeszcze większa”

O zabezpieczeniach Bezpiecznego Skarbca oraz perspektywach rozwoju rynku złota opowiadali portalowi onet.pl Prezes Jarosław Żołędowski i Agnieszka Olewska, Członek Zarządu Spółki. 

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału na portalu onet.pl https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/chetniej-lokujemy-oszczednosci-w-zlocie-pierwszy-skarbiec-dla-prywatnych-klientow/8bd682b