Mennica Skarbowa członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

9.02.2024

Mennica Skarbowa została członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Co roku Izba przygotowuje dla zrzeszonych firm bogatą ofertę bezpłatnych i dofinansowanych szkoleń, konsultacji, wyjazdów turystycznych i biznesowych, cyklicznych imprez towarzyskich i integracyjnych. Dzięki współpracy z Izbą,  Mennica Skarbowa liczy na poszerzenie grupy klientów oraz planuje organizację szkoleń, których celem będzie popularyzacja złota i innych metali szlachetnych jako oferty na dywersyfikację portfela inwestycyjnego.

Północna Izba Gospodarcza to niezależna organizacja powołana, by chronić i reprezentować interesy zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Powstała w 1997 roku w Szczecinie z inicjatywy 60 firm. Od początku istnienia utrzymuje stałe kontakty z ponad 150 organizacjami o podobnym profilu działalności, funkcjonującymi na terenie Polski oraz Europy. Dynamiczny rozwój i pozyskiwanie nowych członków usytuowało Izbę na pozycji największej izby gospodarczej w Polsce. Obecnie skupia blisko 1500 firm. Systematycznie powiększa również terytorialny zasięg swoich działań. Oddziały Północnej Izby Gospodarczej znajdują się już w sześciu miastach: Świnoujściu, Koszalinie, Wałczu, Myśliborzu, Dębnie i Choszcznie. Celem codziennych starań pracowników Północnej Izby Gospodarczej jest tworzenie warunków rozwoju i unowocześniania życia gospodarczego, wspieranie inicjatyw członków oraz działanie na rzecz rozwoju międzyregionalnych i międzynarodowych kontaktów gospodarczych. Co roku Izba przygotowuje dla zrzeszonych firm bogatą ofertę bezpłatnych i dofinansowanych szkoleń, konsultacji, wyjazdów turystycznych i biznesowych, cyklicznych imprez towarzyskich i integracyjnych. Wdraża również liczne projekty unijne wpływające na rozwój gospodarczy całego regionu.

Mennica Skarbowa S.A. jest największym w Polsce dystrybutorem złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, działającym w oparciu o wpis do rejestru działalności kantorowej Narodowego Banku Polskiego w zakresie obrotu złotem dewizowym. Poprzez współpracę z Północną Izbą Gospodarczą w Szczecinie Spółka liczy na dynamiczny rozwój oraz popularyzację złota w regionie. Szczecińskie zrzeszenie przedsiębiorców jest jedną z największych izb gospodarczych w Polsce, jej oddziały znajdują się już w sześciu miastach: Świnoujściu, Koszalinie, Wałczu, Myśliborzu, Dębnie i Choszcznie.

Obecnie oferowane przez nas produkty można kupić w 16 oddziałach na terenie całej Polski. Szczecin i całe województwo to region o wielkim potencjale rozwojowym. Liczymy, że dzięki współpracy z Północną Izbą Gospodarczą zwiększymy grono klientów nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale i w całej Polsce. Będziemy także intensywnie skupiać na popularyzacji złota jako dobrej inwestycji – mówi Adam Stroniawski, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży.

Należy wspomnieć, że złoto rok do roku staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Dzięki temu, że jest to inwestycja coraz powszechniej dostępna. Nie wymaga to od Polaków zainwestowania tak dużych środków jak np. w przypadku zakupu nieruchomości. Gram złota w zależności od kursu dolara kosztuje między 300 a 400 złotych Poprzez organizację wydarzeń i szkoleń Mennica Skarbowa ma na celu uświadamianie lokalnych przedsiębiorców o korzyściach wynikających z takich inwestycji.