Mennica Skarbowa otwiera nowy oddział w Kaliszu

4.08.2021

Niesłabnący popyt na fizyczne złoto inwestycyjne wpływa na rozbudowę sieci sprzedaży

Mennica Skarbowa, największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, otwiera oddział w Kaliszu. To już 15. punkt sprzedaży spółki na terenie Polski, w tym drugi w województwie wielkopolskim. Poszerzanie stacjonarnej sieci sprzedaży to jeden ze strategicznych celów Mennicy, która w ten sposób planuje jeszcze bardziej umocnić pozycję na rynku sprzedaży złota. W opinii Zarządu otwarcie nowego oddziału może jednocześnie pozytywnie wpłynąć na osiągane przez spółkę przychody ze sprzedaży.

Przychody ze sprzedaży stacjonarnej stanowią niezmiennie główne źródło zysków Mennicy Skarbowej. Mimo postępującej digitalizacji życia codziennego, klienci decydując się na kupno złota inwestycyjnego cały czas wybierają wizytę w oddziale, gdzie mogą nie tylko obejrzeć i dotknąć towar, lecz także porozmawiać z doradcą. Ten trend oraz dane zebrane w wyniku prowadzonej od kilku kwartałów analizy, sprawiły, że Mennica Skarbowa zdecydowała o otwarciu drugiego punktu sprzedaży w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany w Kaliszu przy al. Wolności 12, lok. 1 sklep funkcjonować będzie na takich samych zasadach, jak działający od 2015 roku punkt w Poznaniu. Będzie w nim można kupić od ręki złoto inwestycyjne – sztabki i monety – oraz inne produkty z oferty Mennicy, a także odebrać zamówienia złożone w sklepie internetowym.

Ostatnie miesiące, które upłynęły pod znakiem rekordowego zainteresowania złotem inwestycyjnym, były dla nas cennym doświadczeniem oraz lekcją tego, jak skutecznie reagować na wysoki popyt. Dziś otwieramy punkty w kolejnych lokalizacjach, intensywnie rozwijamy kanał online, a także gromadzimy odpowiednie zapasy sztabek i monet, tak, by móc zapewnić płynną realizację sprzedaży – stąd też ostatnia decyzja o zwiększeniu rocznej linii kredytowej, jakiej udziela nam BNP Paribas Bank Polska SA. Jestem pewien, że ta strategia pozwoli nam umocnić się na pozycji lidera rynku i znajdzie odzwierciedlenie w przyszłych wynikach finansowychmówi Jarosław Żołędowski, Prezes Zarządu Mennicy Skarbowej.Popyt na fizyczne złoto inwestycyjne jest niezmiennie na wysokim poziomie, nawet mimo niedawnej korekty kursu. Od grubo ponad roku popularność złota nad Wisłą rośnie – dostrzegliśmy jego przewagę nad lokatami czy akcjami, których atrakcyjność, w takich czasach jak obecne, jest względna. To się nie zmieni w perspektywie kilku kolejnych kwartałów – nie w momencie, gdy media podają informacje o kursie złota, który w perspektywie najbliższej dekady może przebić nawet 8 tysięcy dolarów, a kolejni analitycy wieszczą nadejście kryzysu czy wysoką inflacjędodaje Jarosław Żołędowski.

Choć w ofercie Mennicy Skarbowej znaleźć można klasyczne sztabki złota o wadze od 1 do nawet 1000 gramów, klienci najchętniej wybierają te 100-gramowe lub 1-uncjowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tzw. combibary – przypominające tabliczkę czekolady sztabki złożone z mniejszych kawałków złota, które w prosty sposób można odłamać w celu sprzedaży bądź obdarowania bliskiej osoby. Nieustająco popularne wśród klientów są także monety bulionowe – klasyczne, jak Krugerrand, Liść Klonowy, czy Australijski Kangur oraz te okolicznościowe, jak wprowadzone niedawno do oferty monety z serii Legendy Muzyki.

Mennica Skarbowa to największy dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych w Polsce, notowany na alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych,. Głównym obszarem działalności spółki jest sprzedaż złota inwestycyjnego – sztabek i monet bulionowych – a także innych metali szlachetnych oraz biżuterii. Produkty z oferty można kupić w 15 oddziałach, w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie, Zielonej Górze, Kielcach oraz Kaliszu, a także przez internet: za pośrednictwem strony mennicaskarbowa.pl oraz sklepu outletowego mennicakrajowa.pl.