Mennica Skarbowa wprowadza do oferty diamenty inwestycyjne

6.12.2023

Spółka liczy, że nowe produkty przyczynią się do zwiększenia przychodów i poszerzą grupę klientów

Mennica Skarbowa spółka notowana na rynku NewConnect GPW w Warszawie, największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, od grudnia wprowadza do swojej oferty bezbarwne diamenty inwestycyjne od sprawdzonego dostawcy – Monte Carlo Diam, będącego członkiem giełdy towarowej w Antwerpii. Nowa inicjatywa Mennicy Skarbowej stanowi odpowiedź na zmieniające się preferencje inwestorów oraz rosnące zapotrzebowanie rynku w zakresie różnorodności portfela inwestycyjnego. W opinii Zarządu Mennicy Skarbowej nowe oferta dla inwestorów przyczyni się do zwiększenia przychodów spółki, ale także bazy klientów szukających alternatywnych form inwestycji własnych środków.

Diamenty to najcenniejsze kamienie szlachetne. Jako produkty inwestycyjne są ponadczasowe i ponadnarodowe, dlatego stanowią bezpieczną lokatę kapitału na długie lata. Diamenty inwestycyjne, w przeciwieństwie do diamentów jubilerskich, są selekcjonowane głównie ze względu na ich parametry jakościowe, takie jak szlif, barwa, czystość i masa karatowa. Mają także rozwinięty system certyfikacji z unikalnym numerem oraz precyzyjnym opisem parametrów kamienia, który gwarantuje ich jakość oraz wartość inwestycyjną. Jednak ich najważniejszą zaletą jest mobilność – pierścionki z diamentami osiągają niekiedy wartość domu jednorodzinnego, a można je założyć na palec i swobodnie przemieszczać się po całym świecie mając swój dobytek przy sobie.

– Diamenty od dawna są symbolem trwałości, klasy i wartości. Ceny tych kamieni zaczynają się od około 1500 złotych, a najdroższe, , produkty kosztują nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Wprowadzenie diamentów inwestycyjnych do naszej oferty umożliwi inwestorom dywersyfikację portfela, oferując jednocześnie trwałe aktywa o unikalnych cechach. Diamenty nie tylko dodają wartości kapitałowej portfela, ale również wprowadzają element prestiżu i ekskluzywności. Oferowane przez Mennicę Skarbową produkty spełniają najwyższe standardy jakości i pochodzą z zaufanych źródeł np. od dostawcy Monte Carlo Diam, gwarantując inwestorom pewność co do autentyczności i wartości inwestycji. Diamenty zostaną wprowadzone do sprzedaży od grudnia i będzie można nabyć je na naszej stronie internetowej oraz w oddziałach Mennicy Skarbowejinformuje Adam Stroniawski, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży Mennicy Skarbowej.

Wszystkie diamenty oferowane przez Mennicę Skarbową są objęte pełnymi gwarancjami jakości oraz posiadają certyfikaty GIA, IGI i HRD, potwierdzające ich autentyczność i parametry. Dla zainteresowanych inwestorów, Spółka oferuje również kompleksowe usługi przechowywania i ubezpieczenia diamentów.
– Podobnie jak złoto czy srebro inwestycyjne diamenty stanowią dobrą lokatę kapitału na lata dlatego też warto pomyśleć o dywersyfikacji posiadanego portfela inwestycyjnego dokonując inwestycji w metale i kamienie szlachetnedodaje Stroniawski.