Mennica Skarbowa zawarła strategiczną umowę z Monte Carlo Diam

28.05.2024

Mennica Skarbowa, największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, podpisała strategiczną umowę na wyłączną sprzedaż diamentów z renomowanym dostawcą – Monte Carlo Diam, największym dostawcą diamentów w Polsce. W najbliższym czasie Spółka planuje wdrożyć do swojej oferty sprzedaż diamentów kolorowych oraz diamentów laboratoryjnych wykorzystywanych m.in. w przemyśle. W opinii Zarządu Mennicy Skarbowej stale rozrastająca się oferta diamentów proponowanych przez Spółkę to odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie rynku dywersyfikacją portfela inwestycyjnego oraz wyjście w stronę klienta B2B, który wykorzystuje diamenty w różnych sektorach przemysłu.

Diamenty inwestycyjne, diamenty jubilerskie i diamenty laboratoryjne to różniące się między sobą (głównie swoim przeznaczeniem i cechami fizycznymi) kategorie diamentów. Diamenty inwestycyjne, w przeciwieństwie do diamentów jubilerskich, są selekcjonowane głównie ze względu na ich parametry jakościowe, takie jak szlif, barwa, czystość i masa karatowa. Mają także rozwinięty system certyfikacji z unikalnym numerem oraz precyzyjnym opisem parametrów kamienia, który gwarantuje ich jakość oraz wartość inwestycyjną. Są traktowane jako forma inwestycji kapitału, która może być przechowywana i przekazywana jako wartość majątku. Jednak najważniejszą zaletą diamentów jest mobilność, ponieważ są to produkty o bardzo małych rozmiarach, które w łatwy sposób można przetransportować. Diamenty, jako produkty inwestycyjne są ponadczasowe i ponadnarodowe, dlatego stanowią bezpieczną lokatę kapitału na długie lata. Oprócz naturalnych diamentów inwestycyjnych w ofercie Mennicy Skarbowej od niedawna znajdą się również diamenty syntetyczne, które są tożsame z naturalnymi. W przyszłości Spółka planuje wprowadzić do oferty także diamenty kolorowe i laboratoryjne.

Jesteśmy przekonani, że dzięki podjętej współpracy z Monte Carlo Diam będziemy w stanie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie wśród polskich inwestorów szukających wysokiej jakości naturalnych i syntetycznych diamentów oraz alternatywnych form lokowania kapitału. Nawiązana współpraca daje nam również możliwość sprowadzania ekskluzywnych kamieni, nawet o bardzo dużym rozmiarze, dostosowanych pod potrzeby klientów, gwarantując inwestorom pewność co do autentyczności i wartości inwestycji. Warto zauważyć, że najtańszy diament to wydatek rzędu ok 1700 złotych, za najdroższe możemy zapłacić nawet i kilka milionów złotych. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić do sprzedaży diamenty kolorowe, które będą doskonałym uzupełnieniem oferty dla klientów poszukujących unikalnych i wyjątkowych klejnotów. Nawiązanie współpracy Monte Carlo Diam to nie tylko dodatkowe źródło dochodów dla naszej Spółki, ale to również stworzenie nowych perspektyw w dotarciu do klienta biznesowego. W przyszłości planujemy dostarczać diamenty dla polskiego przemysłu, zapewniając wysokiej jakości surowce niezbędne do produkcji m.in. nowoczesnych technologii mówi Adam Stroniawski, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży w Mennicy Skarbowej.

Diamenty laboratoryjne stanowią niezastąpiony element w wielu gałęziach przemysłu. Ich wyjątkowe właściwości fizyczne, w tym niezwykła twardość i odporność na ścieranie, czynią je idealnym surowcem do zastosowań technologicznych. Wykorzystanie diamentów laboratoryjnych występuje m.in. w przemyśle obróbki metali (do wiercenia, cięcia i szlifowania), przemyśle elektronicznym (do chłodzenia układów scalonych oraz do precyzyjnego cięcia krzemu w produkcji półprzewodników) czy w medycynie (produkcja skalpeli, wierteł).

Wszystkie diamenty oferowane przez Mennicę Skarbową są objęte pełnymi gwarancjami jakości oraz posiadają certyfikaty GIA, IGI i HRD, potwierdzające ich autentyczność i parametry. Dla zainteresowanych inwestorów, Spółka oferuje również kompleksowe usługi przechowywania i ubezpieczenia diamentów w nowo otwartym Skarbcu.