Szymon Marciniak został ambasadorem Mennicy Skarbowej

15.09.2023

Jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie – Szymon Marciniak – został ambasadorem Mennicy Skarbowej, największej firmy w Polsce sprzedającej złoto inwestycyjne oraz inne metale szlachetne, spółki notowanej na rynku NewConnect, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W ramach wspólnych działań zaplanowano szeroko zakrojoną kampanię reklamową pn. „Twoja decyzja na wagę złota ” z udziałem międzynarodowego polskiego sędziego piłkarskiego, który prowadził między innymi finał mundialu w 2022 roku i finał Ligi Mistrzów w 2023 r. Komunikacja będzie prowadzona w największych polskich stacjach telewizyjnych oraz radiowych, mediach online (w tym VOD) oraz za pomocą reklamy zewnętrznej. Kampania z udziałem Szymona Marciniaka jest zorientowana na wzmocnienie wizerunku i świadomości marki. Ma ona także podkreślać bezpieczeństwo inwestycji w złoto.

Spot reklamowy pn. „Twoja decyzja na wagę złota” rozpoczyna szeroko zasięgową, ogólnopolską kampanię reklamową, która będzie prowadzona od 15 września br. Celem kampanii z udziałem znanego sędziego piłkarskiego – Szymona Marciniaka – jest zwiększenie rozpoznawalności Mennicy Skarbowej oraz przedstawienie złota jako trafnej i bezpiecznej inwestycji na przyszłość.

–  Na rynku obserwujemy coraz większą konkurencję. Liczymy, że wybór tak znanej postaci wśród Polaków, jaką jest sędzia piłkarski – Szymon Marciniak, zwiększy rozpoznawalność naszej marki, a także poszerzy grono naszych klientów między innymi o zapalonych kibiców piłki nożnej. Zależało nam, aby Ambasador marki odzwierciedlał nasze wartości i charakter firmy. Szymon Marciniak jest profesjonalistą, podejmującym na boisku nieraz trudne, lecz trafne decyzje. Realizując kampanię pn. „Twoja decyzja na wagę złota” chcemy utrwalić w świadomości Polaków fakt, iż złoto jest dobrą i najbardziej bezpieczną inwestycją. Proszę zauważyć, że lokata w kruszec nie wymaga tak specjalistycznej wiedzy w porównaniu do inwestycji na giełdzie i we wszelkiego rodzaju produkty kapitałowe. Analizując dane długoterminowe – trend wartości złota jest rosnący. Inwestować w złoto może praktycznie każdy, bariera wejścia jest relatywnie niska i wynosi (w zależności od kursu dolara) około 300 zł. Jednak, w świadomości zbiorowej, nadal panuje przekonanie, że zakup złota to inwestycja tylko dla osób zamożnych. Chcemy edukować społeczeństwo w tym zakresie i wierzymy, że w przyszłości brak złota w portfelu inwestycyjnym będzie po prostu passé – mówi Jarosław Żołędowski, Prezes Mennicy Skarbowej.

Szymon Marciniak, według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu, to najlepszy sędzia piłkarski na świecie w 2022 roku. Od 2011 arbiter międzynarodowy, od 20 lipca 2015 sędzia klasy UEFA i najwyżej oceniany polski arbiter. Regularnie prowadzi mecze Ekstraklasy, Pucharu Polski, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, zagraniczne spotkania ligowe oraz mecze międzypaństwowe.

Zarządzanie drużynami, przebiegiem meczu, a nawet atmosferą panującą na murawie jest ważnym procesem, który wpływa na jakość zawodów i zachowanie zawodników. Tak samo ważne jest zarządzanie finansami w każdej rodzinie. Mam nadzieję, że moje wsparcie dla doświadczonej, od lat obecnej na polskim rynku Mennicy Skarbowej, pomoże większej grupie naszych rodaków odkryć nowy, długoterminowy i co ważne bezpieczny cel inwestycyjny jakim jest złoto inwestycyjne – komentuje międzynarodowy sędzia piłkarski Szymon Marciniak.

Spot reklamowy pn. „Twoja decyzja na wagę złota” w formacie 30 i 15 sekund zostanie wyemitowany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych. Działania będzie wspierać kampania billboardowa oraz szeroka komunikacja w Internecie. Za przygotowanie, wdrożenie i prowadzenie nowej kampanii marketingowej jest odpowiedzialna agencja ITBC Communication, a za kreację spotów reklamowych agencja Grandesi.